24 Kasım 2014 Pazartesi

23 Kasım 2014 Pazar

21 Kasım 2014 Cuma

25 Kasım 2012 Pazar

• Trans Kadınlar "Resmi Şiddet" Mağduru
    Bir trans kadına mahallesinin bakkalında alışveriş yaparken dahi ceza kesilebiliyor. Bazı şehirlerde çalıştıkları sokakların elektrikleri kesiliyor, evleri mühürleniyor. Ve tüm bunlar ......
  • Her Darbede Kök Saldım, Güçlendim
    Geçen akşam ben delirdim mi neden bu kadar mutluyum diyordum kendi kendime. Onsuz yaşayamacağımı sanıyordum. Kendimi öldürmeyi bile düşünmüştüm. Değmezmiş... ...

23 Kasım 2012 Cuma

• 25 Kasım'da Kadınlar Sokaklara
    25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü için düzenlenecek eylemler, sergiler, söyleşiler... ...

27 Kasım 2011 Pazar

• Artık Erkeklere Yol Vermiyorlar
    Kadınların yükü, her yerde, en az Diyarbakır'ın surlarını ve karpuzunu omzunda taşıyan "Ne Mutlu Türküm diyene" tabelası kadar ağır, azmi ise ......

25 Kasım 2011 Cuma

• Yaşasın Kadın Dayanışması
    Erkek siyasetin merkezinde, erkek devleti, erkek egemen sistemin sürdürücülerinde erkek ve devlet şiddetine karşı güçlü bir kadın sesi çıkması, bütün kadın ......
  • Erkekler Var mısınız?
    Bir ülkedeki diktatörün en büyük iki problemini sayarken kiliseyi ve üç kadını, Mirabel kardeşleri anması kadınların ne kadar güçlü olabildiklerini, toplumda ......

24 Kasım 2011 Perşembe

12 Aralık 2009 Cumartesi

• Şimdi de 25 Kasım Erkekleri
    Tüm sosyalist örgütlere öneriyorum: Örgütlerinde yüksek sesle şu soruyu sorsunlar hiç olmazsa 25 Kasım günü: Bu kadar kadın nasıl oldu da ......

26 Kasım 2009 Perşembe

25 Kasım 2009 Çarşamba

• Gündem Kadın Katlini Önlemek!
    Barış İçin Kadın İnisiyatifi'nden Akkaya ve SFK'den Karakuş, kadına yönelik şiddetin cezasız kalmaması, erkek şiddetinin teşhir edilmesinin öncelikli gündemleri olduğunu söyledi. ......
  • Cinsel Şiddet Sonlansın; Kadın Katılımının Önü Açılsın
    Kadın hakları savunucları 25 Kasım nedeniyle geçtiğimiz bir yılda kadına yönelik şiddetle mücadelede öne çıkardıkları sorunları bianet'e anlattı. Esen Özdemir (Amargi ......
  • "Kadını Şiddetten Korumak Kamunun Görevi"
    Mor Çatı gönüllüsü Yalçın, şiddete maruz kalan kadınların devlete başvururken yaşadıkları sürecin zorluklarını özetlerken, kurumların eğitilmesinin zihniyet değişimi değil ama bir ......

24 Kasım 2009 Salı

23 Kasım 2009 Pazartesi